×
×

پیرمردی که پای رسالت کتاب ایستاده

پیرمردی که پای رسالت کتاب ایستاده

بعضی نه تنها خستگی ناپذیرند؛ بلکه اصلا برای خود بازنشستگی هم تصور نمی کنند؛ چرا که عقیده دارند تا توان دارند باید به دین و مردم خدمت کرد و در این راه از هیچ کوششی نباید فروگذار بود. این بار مهمان جناب چیت چیان بودیم؛ شاید باورش سخت باشه پیرمرد نود وپنج ساله، صاحب انتشارات مرتضوی ۶۵ سال متمادی است که پای این کار خود یا بهتر بگویم رسالتش ایستاده است! مردی که انگیزه اش را خدمت به اهل بیت از طریق احیا و ترویج کتب اسلامی در میان مردم می داند. نه صبح مغازه را باز می کند و یکسره تا غروب در خدمت مردم است.

کتابفروشی او منحصر در تهران نبوده؛ بلکه سابقه کتاب فروشی وی به نجف و بعد از آن به تبریز بر می گردد. ناگفته نماند ایشان سابقه ی چهارده سال طلبگی هم دارد. در محضر نورانی این مرد الهی که خود یک تاریخ بود از خاطرات مرحوم سید ابوالحسن اصفهانی، علامه امینی(ره) و دیگر بزرگان فیض بردیم. علاوه بر همه این افتخارات پدر شهید نیز هست؛ پسرش حمید را در عملیات بیت المقدس تقدیم انقلاب کرده و به آن افتخار می کند.

 از ابتکاراتش برای تشویق مردم به کتابخوانی می گوید:

«ما سود ناچیزی روی کتابها می بریم. به مردم می گویم کتابها را بخوانند، اگر خوششان آمد بیایند پولش را حساب کنند!» پر واضح است این کار چه قدر در اعتماد سازی اجتماعی از سویی و ترغیب به کتابخوانی از سوی دیگر موثر است؛ در نتیجه قدمی بسیار گرانبها در راه ترویج کتاب و کتابخوانی محسوب می گردد.


افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
...
Fill in the blank.‎